Karta Dużej Rodziny - zmiany w 2019 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 lutego 2019

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. Karta przysługuje rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci - bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

 

Karta tradycyjna oraz mobilna

Z początkiem 2018 r. oprócz karty tradycyjnej, wprowadzona została mobilna Karta Dużej Rodziny. To rozwiązanie nowoczesne, które ułatwia korzystanie z Karty, i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno - Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl)

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w formach prywatnych. To zniżka np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek, a nawet paliwa.

Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji, ale przede wszystkim obniża koszty codziennego życia.

Partnerzy Karty Dużej Rodziny

Do programu Karty Dużej Rodziny może dołączyć każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Partnerzy przystępują do programu dobrowolnie, a wielkość zniżek udzielana jest indywidualnie.

Zofia Chmielewska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS w Siekierczynie
Data utworzenia:2019-02-04
Data publikacji:2019-02-04
Osoba sporządzająca dokument:Zofia Chmielewska
Osoba wprowadzająca dokument:Zofia Chmielewska
Liczba odwiedzin:3849

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2019-02-04 15:07:32Dodanie informacjiKarta Dużej Rodziny - zmiany w 2019 r.