Komunikat w sprawie wzorów wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego (500+) oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres zasiłkowy / świadczeniowy 2017/2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 lipca 2017

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że wzory wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego 500+, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz załączników do tych wniosków, w oparciu o które ustalane będzie prawo do ww. świadczeń na kolejny okres zasiłkowy/ świadczeniowy 2017/2018, ulegną zmianie.

Aktualnie procedowany jest projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (projekt ustawy zamieszczony jest w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), który przewiduje zmiany w tym zakresie – kształt nowych wzorów wniosków i załączników do wniosków będzie znany przed 1 sierpnia 2017 r. po zakończeniu procesu legislacyjnego dotyczącego ww. projektu ustawy.

O świadczenia na nowy okres zasiłkowy, rozpoczynający się od 1 października 2017 r. (świadczenia wychowawcze 500+ i świadczenia z funduszu alimentacyjnego) oraz od 1 listopada 2017 r. (świadczenia rodzinne) należy ubiegać się wypełniając nowe formularze, które zostaną udostępnione przez nas niezwłocznie po ich publikacji przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zofia Chmielewska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS w Siekierczynie
Data utworzenia:2017-07-21
Data publikacji:2017-07-21
Osoba sporządzająca dokument:Zofia Chmielewska
Osoba wprowadzająca dokument:Zofia Chmielewska
Liczba odwiedzin:1009